Profesor Bùi Quôc Châu urodził się 3 kwietnia 1942 roku w Vinh Long – Południowy Wietnam. Jest Dyrektorem Centrum Viet y dao-Vinatherapy Ho Chi Minh City w Wietnamie, odkrywcą, badaczem i ojcem Dien Chan czyli terapii cybernetycznej, Multirefleksologii, Refleksologii Twarzy i Głowy oraz Refleksologii Narzędziowej.
Dien Chan jest metodą, która utrzymuje, że wszystkie stany psychofizjologiczne, patologiczne, emocjonalne i osobowościowe wyrażane są na twarzy i ciele. Twarz działa jak lustro, systematycznie i selektywnie rejestrując to, co należy do ludzkiej sfery. Poprzez kolor, strukturę i elastyczność skóry, nietypowe znaki jak blizny, pieprzyki nasz organizm pokazuje stan zdrowia wszystkich poszczególnych części ciała i organów.
Metoda Dien Chan została opracowana w celu złagodzenia bólu, przywróceniu zdrowia fizycznego i emocjonalnego, zrównoważenia energii w ciele a także zachowania młodości, piękna i dobrego samopoczucia. Ogromną zaletą Dien Chan jest także możliwość zapobiegania i łagodzenia wielu schorzeń, wobec których medycyna konwencjonalna pozostaje bezsilna przy równoczesnym uniknięciu leków powodujących często przykre skutki uboczne.
Jest to całkiem odmienna technika pracy od znanych technik medycyny orientalnej i chińskiej akupunktury. Metoda Dien Chan profesora Bùi Quôc Châu wywodzi się z doświadczeń ludowych i kultury Wietnamu przekazywanej ustnie poprzez badanie kwintesencji wietnamskiej medycyny ludowej, medycyny starożytnej, medycyny tradycyjnej, medycyny współczesnej, Filozofii Wschodu.
W pierwszej połowie lat 80 profesor Bùi Quôc wyznaczył całą siatkę 600 punktów neurologicznych na twarzy, układając je w kombinacje i formuły mające na celu regulację pracy określonych narządów i układów, metody likwidacji bólu, detoksykacji, drenaż limfatyczny ciała na twarzy oraz wiele form terapii przywracania zdrowia przy jednoczesnym zrównoważeniu elementów Ying Yang w organizmie człowieka.
Po latach praktyki i doświadczeń zawodowych w terapii z pacjentami, badań i prób klinicznych udowodnił, że odpowiednia stymulacja wyznaczonych punktów i stosowanie map odruchowych oraz somatotopowych przynosi bardzo szybkie i trwałe efekty terapeutyczne.
Do stymulacji stref i punktów profesor używa bardzo zróżnicowanych narzędzi (grabki, rolki, detektory, młoteczki, moksy itd.). Użycie odpowiednio metalowej lub plastikowej końcówki danego narzędzia zależy od tego, jaki element konstytucji Ying Yang posiada osoba poddana zabiegowi.