MUZYKOTERAPIA DOGŁĘBNO KOMÓRKOWA BARBARY ROMANOWSKIEJ

Muzykoterapia Dogłębno Komórkowa Barbary Romanowskiej

Barbara Angel (dr Barbara Romanowska) jest zananą na świecie naturoterapeutką, kompozytorką i wokalistką, autorką metod Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej oraz twórczynią Akademii Dźwięku (Polska, Europa) i Tune & Heal (USA) . Wydała wiele płyt z muzyką oraz książki w różnych językach. Jest laureatką światowych festiwali m.in. Hollywood International WIND Film Festival, Christian Film Festival (CFF), Humanitarian Awards, International Songwriting Competition, En Sound Awards i innych.

Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa opiera się na kilkunastu technikach opracowanych przez dr Barbarę Angel (Romanowską), które powstały m.in. na podstawie badań nad dźwiękiem, przeprowadzonych w USA i Francji. Kiedy fale dźwiękowe przenikają ciało, w jego komórkach dochodzi do wibracji, która potrafi przywrócić zdrowie lub tez zdrowe ciało wzmocnić, uodpornić na choroby. Dzieję się tak z powodu wypełniającej nas w przeważającej części wody, która jest doskonałym przekaźnikiem fal dźwiękowych.

Wibracja przenoszona za pomocą naszych tkanek sprawia, że zmieniamy się w specyficzny instrument muzyczny, gdzie każdy narząd, każda cząsteczka, komórka, tkanka nieustannie wysyła własne fale. Dlatego też dla terapeuty dźwiękiem jednym z elementów diagnozy staje się ludzki głos, bo to on jest jak dźwięk wydobywany z instrumentu i to dzięki niemu rozpoznać można stan psychiczny oraz fizyczny każdej osoby. Jest to pierwszy wskaźnik, dzięki któremu można dobrać właściwą technikę muzykoterapii dogłębnej dla wielu schorzeń. Szczególnie silnym działaniem wyróżnia się tutaj dźwięk podstawowy, czyli indywidualna częstotliwość każdego człowieka, używana głównie w pracy z głosem, co stanowi osobną technikę w dźwiękoterapii.

Terapia kamertonami to naturalna metoda pracy z dźwiękami kamertonów, dobranymi odpowiednio do chorych narządów i schorzeń. Kiedy uaktywnimy kamertony, produkujemy czyste interwały muzyczne (współbrzmienia dźwiękowe) oparte na dokładnych matematycznych proporcjach, znanych już od czasów Pitagorasa, który to jako pierwszy ustalił skalę muzyczną. Kiedy słuchamy dźwięków kamertonów, nasz system nerwowy dostraja się do tonacji w podobny sposób jak stroi się skrzypce, fortepian czy kiedy znajdujemy tonację dla chóru. Fala dźwiękowa odbywa podróż głęboko w ciało i jego komórki, kierując się wzdłuż energetycznych ścieżek, podnosząc efektywność fizjologii człowieka i ułatwiając dotarcie do miejsc „niedotykanych” przez tradycyjną medycynę.

Muzykoterapia Dogłębno Komórkowa

Aktualne pozytywne efekty zastosowania kamertonów zostały potwierdzone przez liczne metody zawarte w kinezjologicznym teście opartym na działaniu mięśniowym ogólnym. Udowodniono siłę przepływu i szczytowego wypełnienia organów dzięki przepływowi energii przez meridiany i centra energii, które są bezpośrednio związane z narządami i układami w ciele człowieka. Fala dźwiękowa pracując z ciałem fizycznym dociera do komórek, które w naturalny sposób dostrajając się od niej dodatkowo odnawiając się, odżywiając i podnosząc swą odporność. Odpowiedni dźwięk powoduje, że zdrowe komórki wzmacniają się, a chore w bardzo szybkim tempie regenerują. Jednak w przypadku komórek nowotworowych konkretne częstotliwości potrafią spowodować ich rozpad, gdyż te nie wytrzymują szybkich zmian drgań, nie potrafią się dostroić jak inne i pękają. Ten fakt potwierdziły badania przeprowadzone przez Fabiena Mamana na Uniwersytecie Jussieu.

Badanie Fabiena Mamana wykonane w 1981 roku na Uniwersytecie w Paryżu ukazały komórkę nowotworową która, z racji swej słabości ulega rozpadowi podczas poddaniu jej działaniu dźwięków skali C-dur. Pęka z powodu nieumiejętności dostrojenia się do odpowiednich częstotliwości, przy czym komórki zdrowe pozostają nienaruszone, a wręcz dodatkowo odżywione.
​*Częstotliwości dźwięków podstawowych kamertonów Barbary Angel gamy C-dur zostały dostrojone do tonu C o częstotliwości 256 HZ czyli do głównego dźwięku strojowego nie zaś do zwykle stosowanego tonu A o częstotliwości 440 Hz, który to ustalono w roku 1939 podczas ogólnoświatowej konferencji w Londynie.

Badania naukowe wykonane w Lambdoma Institute przez dr Barbarę Hero udowodniły, że organy wewnętrzne człowieka, jak również przewodzące energię kanały czy centra energii, posiadają swoje własne określone częstotliwości zdrowia (balansu) i wystarczy być do nich dostrojonym, by być zdrowym. Brak harmonii (dostrojenia) oznacza chorobę.

Dr Angel oferuje wiele dróg uzdrowienia i nauki samoleczenia. Odpowiednio dobrane częstotliwości fali, dzięki zastosowaniu REZONANSU, pokonują problemy natury psychicznej człowieka, relaksują i uspakajają, jak również odżywiają i regenerują komórki ciała fizycznego, dostrajając organy wewnętrzne/emocje do stanu zdrowia. Następuje jednoczesne uzdrowienie ciała, umysłu i ducha za pomocą rezonansu (wibracji). W połączeniu z siłą V Elementów Chińskiej Medycyny, dźwięku, koloru, czy częstotliwości centrów energii w ciele człowieka z jego pięcioma zmysłami, dochodzi do dostrojenia ciała fizycznego i emocjonalnego do stanu balansu.

Historia Barbary Angel

Barbara Angel urodziła się tego samego dnia i miesiąca co W.A. Mozart i już od najmłodszych lat wykazywała indywidualny, metafizyczny kontakt z muzyką, dzięki absolutnemu słuchowi. Edukację muzyczną rozpoczęła od gry na skrzypcach i fortepianie, a następnie kontynuowała ją w klasie altówki oraz śpiewu. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na dwóch kierunkach: Kompozycji-Aranżacji oraz Wokalistyki. Posiada także tytuł doktora Filozofii w Naturopatii (PULC Kalifornia, USA).

Występowała na wielu scenach świata, jednak ostatnie piętnaście lat poświęciła na koncerty uzdrawiające, wykłady o mocy dźwięku oraz kursy wg swojej metody Muzykoterapii Dogłębnej-Komórkowej z akredytacją MEN (Tune & Heal w USA). Jej misja Tune & Heal (Dostrój - Wylecz), to połączenie Muzykoterapii Dogłębnej - Komórkowej, popartej prawami fizyki i badaniami nad dźwiękiem, Medytacji Rezonansowej oraz Sztuki Uzdrawiającej (obrazy energetyczne).

Od 2003 dr Barbra Angel zagrała setki koncertów dla lekarzy, uzdrowicieli, artystów, ośrodków zdrowia, klinik i wszystkich zainteresowanych siłą leczenia dźwiękiem. Barbra Angel jest pionierem w programie leczenia dźwiękiem na bazie komórkowej. Jako muzyk poznała dźwięk "od podszewki", a studia medyczne TCM pozwoliły jej połączyć dźwięk z pomocą ludziom na całym świecie. Kształci studentów i przyszłych nauczycieli swej metody od 2003 r.

Dr Barbra Angel propaguje autorską metodę Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej opartą o prawa fizyki i badania naukowe nad dźwiękiem, uzyskując poprawę stanu zdrowia u osób chętnych do tej formy terapii aż w 88%. Wykazane w badaniach jedynie pozytywne działanie dźwięku na komórki, czyni tę metodę nieinwazyjną, przynoszącą dobry wynik dla wszystkich komórek ciała, dlatego można ją śmiało stosować bez żadnego ryzyka dla zdrowia.

 

źródło: www.akademiadzwieku.com.